Xesar a AirKey sa snúbia s mechanikou

Press, Novinky, 06. June 2017

Nová cylindrická vložka Hybrid je logickým výsledkom ďalšieho vývoja flexibilnej prístupovej kontroly. Kombinuje smart elektroniku a mechaniku a spája výhody elektronického uzamykacieho systému s osvedčeným vysoko bezpečným mechanickým uzamykacím systémom z dielne firmy EVVA.

Cylindrická vložka Hybrid je smart doplnením pre všetkých tých, ktorí chcú zostať verní mechanike, avšak radi by si užívali výhody elektroniky. S ňou bolo vyvinuté riešenie, ktoré sa ešte viac prispôsobuje aktuálnym bezpečnostným potrebám. „Ďalší majstrovský kus od EVVA, ktorý kompletizuje produktový rad“, vysvetľuje Heiner Dolinar, vedúci produktového manažmentu u EVVA. „S cylindrickou vložkou Hybrid napríklad vo vchodových dverách súkromného domu nemožno zvonku, v protiklade ku gombíku na ich vnútornej strane, manipulovať. Na vonkajšej strane vstupných dverí ponúka elektronická cylindrická vložka všetky prednosti elektronického riadenia prístupu.“

Nová cylindrická vložka Hybrid kombinuje elektroniku a mechaniku

Nová cylindrická vložka Hybrid kombinuje elektronickú cylindrickú vložku systémov Xesar alebo AirKey a mechanický modul vlastných systémov EVVA MCS (magnetický kódovaný systém), 4KS (systém 4 drážok), ICS[1] (vnútorne kódovaný systém) a EPS (rozšírený profilový systém) v prevedení SYMO a pritom spĺňa najdôležitejšie normy EN15684/EN1303. Vďaka prevedeniu SYMO možno cylindrickú vložku Hybrid priamo na mieste dĺžkovo prispôsobovať a jednoducho a rýchlo namontovať do každého uzamykacieho systému EVVA, a takto napríklad elektronicky vybaviť vonkajší plášť budovy. V uzamykacom protokole elektronickej cylindrickej vložky sa príslušne podľa softvérových nastavení odzrkadľujú prístupy. „Výhody sú zrejmé. Včas sme rozpoznali trend kombinácie oboch svetov a cylindrickou vložkou Hybrid zaplnili vzniknutú medzeru“, konštatuje Dolinar.

Rozšírenie vlastného profilu o elektroniku

EVVA-Partneri s vlastným profilom vedia, že elektronické uzamykanie sa teší stále vyššiemu dopytu. „Preto silno profitujú z výhod kombinácie mechaniky a elektroniky a svoju ponuku môžu teraz rozšíriť o elektronický vlastný profil od EVVA,“ hovorí Dolinar. „Ak ide o to, aby mohli byť ešte viac orientovaní na zákazníka, je teraz k dispozícii cylindrická vložka Hybrid, ktorá v jedinej cylindrickej vložke kombinuje elektroniku s mechanikou a dá sa tiež integrovať do jestvujúcich systémov vo vlastnom profile. Tento produkt adresujeme tak privátnym, ako aj business zákazníkom, ktorí sa prostredníctvom kombinovaného kľúča tešia výhodám oboch svetov.“

Nadčasový dizajn sa snúbi s funkčnosťou: Cylindrická vložka Hybrid Xesar

„Kombinácia systému Xesar s mechanickým systémom, ako je napríklad 4KS, dokáže uspokojiť všetky nároky na vysoko bezpečný uzamykací systém, vrátane poskytovania výhod systému Xesar v podobe lokálneho ukladania dát,“ hovorí Sabine Ribits, produktová manažérka u EVVA. Časové riadenie a protokolovanie je dôležité predovšetkým vo verejných budovách. „Všetko teda hovorí pre elektronickú prístupovú kontrolu.“ Napriek tomu sa v prípade núdze musí eventuálne dostať do budovy záchranná organizácia, na čo slúži známa a osvedčená mechanika, ktorá takto umožňuje rýchly prístup.

Kľúčom je smartphone: Cylindrická vložka Hybrid AirKey 

Keď sa cylindrická vložka Hybrid kombinuje s AirKey, kľúčom sa dodatočne stáva smartphone. Toto si nevyžaduje nič viac než len online prístup a cylindrickú vložku Hybrid AirKey. Možnosť multiadministrácie dovoľuje vymenovanie viacerých administrátorov, ktorí môžu spravovať nielen svoju lokalitu, ale presahujúcim spôsobom aj iné lokality. Prístupové oprávnenia sa prostredníctvom online správy dajú odosielať prostredníctvom šifrovaného prenosu alebo udeľovať na prívesky na kľúče alebo karty. Toto užívateľsky prívetivé kompletné riešenie dopĺňa bezplatná aplikácia a jedinečné kredity KeyCredits.

Garantovaná mnohostrannosť

Tak ako aj pri iných elektronických výrobkoch si cylindrickú vložku Hybrid možno objednať vo všetkých piatich variantoch povrchovej úpravy[2], ako aj s predĺženou osou vonkajšieho gombíka a všetkými dostupnými uzamykacími nosmi. Cylindrické vložky Hybrid sa vyrábajú od minimálnej dĺžky 31 mm (elektronika vonku) / 36 mm (mechanika vnútri). Predĺženia sa môžu realizovať zvyčajným spôsobom pomocou dielov z katalógu náhradných dielov elektroniky EVVA alebo taktiež rovno objednať v zodpovedajúcej dĺžke.


[1] Možnosť kombinovania aj s ICS v okrúhlom profile.

[2] NI, NP, MP, PB, PS

Späť na novinky a udalosti