10 tipov, ako sa chrániť pred vlamačmi!

 

1) Urobte to vlamačom čo najťažšie
Doba vlámania sa vo väčšine prípadov pohybuje medzi iba 5 až 10 minútami. Vlamači sa pri príslušnom odpore vzdajú po cca 3 až 5 minútach. Dobré mechanické zabezpečenie, ako bezpečnostná cylindrická vložka a iné prídavné zabezpečenia, zaisťujú tento vysoký odpor. Musíte klásť dôraz na profesionálnu bezpečnostnú techniku renomovanej firmy, ako je firma EVVA.

2) Zamknite svoje dvere
Iba privreté, teda nie riadne zamknuté dvere sa dajú veľmi ľahko otvoriť. Aj najlepšia cylindrická vložka musí byť zamknutá! Zamknutie dverí by malo byť samozrejmosťou, ale nie je tomu tak. Jednoduchšie to už pre vlamačov ani nemôžete urobiť.

3) Zabezpečte okná a strešné okná
Okná bez dobrého zabezpečenia – a samozrejme otvorené okná alebo strešné okná – sú vždy vítanou pozvánkou pre každého zlodeja. Pretože pokusy o vlámanie cez horné poschodia na celom svete pribúdajú, mala by byť aj táto oblasť vášho objektu príslušne zabezpečená, napr. výklopnými poistkami okna a prídavnými zámkami.

4) Odstráňte stúpacie pomôcky

Súpacie pomôcky ako rebríky, stoly, sedačky, smetné nádoby a pod. by nemali byť voľne prístupné. Pretože tak umožníte zlodejom, aby sa dostali na balkóny a k oknám na 1. poschodí.

5) Dvere so zabezpečním proti vlámaniu s cylindickou vložkou Profi
Čo pomôžu pevné dvere, keď vlamač ľahko odstráni vložku? Profesionálne cylindrické bezpečnostné vložky, ako 3KSplus (systém 3 drážok) sa vyznačujú veľmi vysokou ochranou proti vlámaniu - vďaka ochrane proti vŕtaniu, vyhmataniu, vyiahnutiu jadra a planžetovaniu.

6) Nezabudnite na dvere na terasu a balkónové dvere!
Vlamač si vždy zvolí najjednoduchšiu cestu. Ak sú vchodové dvere dobre zabezpečené, pokúša sa o šťastie cez väčšinou zle chránené dvere na terasu/balkónové dvere alebo okná. Pomocou techniky vypáčenia (skrutkovačom alebo sochorom) sa tieto väčšinou rýchlo otvoria. Pancierové závory, poistky na bokoch závesov dverí, prídavné zámky okien, pancierové závory tu zaisťujú okrem iného optimálny odpor.

7) Dávajte pozor na vaše pivničné okná a vetracie šachty
Pivničné vetracie šachty a nižšie položené malé okná sú veľmi podceňované slabé miesta vášho domu. Sú u zlodejov mimoriadne obľúbené ako pohodlné vstupné miesta. Poistky mriežkovaných roštov a zámky okien uzatvárajú tieto bezpečnostné trhliny.

8) Vsaďte na účinné odstrašovacie prostriedky
Vlamači väčšinou spoznajú veľmi kvalitnú bezpečnosnú techniku. Mechanické zabezpečenia a tiež zariadenie s alarmom Profi vrátane vonkajšej sirény zabezpečujú veľmi dobré odstrašovacie účinky. Vlamači neradi podstupujú riziko pri vlámaní a presunú sa radšej do iného, nezabezpečeného objektu.

9) Bezpečnostné fólie pre okenné tabule ako prídavná ochrana
Kvôli nebezpečenstvu zranenia a hlučnosti sa boja vlamači rozbíjať okenné tabule. Dodatočne však môžete ochrániť svoje okenné tabule pomocou špeciálnych bezpečnostných fólií.

10) Udržiavajte dobré kontakty so svojimi susedmi
Dobrá susedská sieť podľa motta „Hľadieť tam namiesto hľadieť preč“ výrazne pomáha pri zabránení vlámaniu alebo pri jeho rýchlom objasnení. Udržiavajte vyhliadky podľa iniciatív, ktoré opäť vyvolajú v pamäti potrebu dobrých susedských vzťahov, ako napr. www.pronachbar.at

Dobrá správa:

Profesionálni vlamači okamžite rozoznajú veľmi kvalitnú bezpečnostnú techniku. Sťažte to podliakom: Na internetovej stránke firmy EVVA nájdete všetko na tému ochrana proti vlámaniu a s ktorými výrobkami dokážete najlepšie zabezpečiť ochranu proti vlámaniu.