Čo sa chápe pod triedou odolnosti 1 až 6 (WK 1-6)?

Pomocou triedy odolnosti sa klasifikuje schopnosť zabránenia vlámaniu. Definuje stupeň odporu okien a dverí proti pokusom o vlámanie. Triedy odporu na zabránenie vlámaniu sú rozdelené podľa používaného náradia a očakávaného spôsobu práce vlamačov.

WK 1: Príležitostný páchateľ sa pokúša vylomiť okno alebo dvere pomocou fyzického násilia, napr. vykopnutím, vyrazením, vysunutím, vytrhnutím.

WK2: Príležitostný páchateľ sa pokúša dodatočne vylomiť jednoduchým náradím (ako skrutkovač, kliešte) uzamknutý a zablokovaný konštrukčný diel.

WK3: Páchateľ sa pokúša dodatočne pomocou druhého skrutkovača a páčidla vylomiť uzamknutý a zablokovaný konštrukčný diel.

WK4: Skúsený páchateľ použije dodatočne píliace a udieracie nástroje ako sekera, dláto, kladivo, ako aj akumulátorovú vŕtačku.

WK5: Skúsený páchateľ použije dodatočne elektrické náradie, ako napr. vŕtačku, dierovaciu alebo vpichovaciu pílu a uhlovú brúsku s maximálnym priemerom kotúča 125 mm.

WK6: Skúsený páchateľ použije dodatočne výkonné elektrické náradie, ako napr. vŕtačku, dierovaciu alebo vpichovaciu pílu a uhlovú brúsku s maximálnym priemerom kotúča 125 mm.

Firma EVVA vám ponúka uzatváracie systémy, ktoré sú najvhodnejšie na používanie v najvyššej triede odporu 6 (WK 6).